Po ujawnieniu kolejnych informacji o nieprawidłowościach w Szpitalu Południowym w Warszawie premier Donald Tusk zapowiada audyty, działania prokuratury i walkę z kominami płacowymi. Pytanie pozostaje: czy rząd zdecyduje się na głęboką reformę systemu ochrony zdrowia?
Koalicja Obywatelska robi wiele, aby na sprawie Szpitala Południowego dużo stracić. Nie jest to jednak prosta gra o sumie zerowej – bo to, co straci KO, wcale nie musi być zyskiem PiS.
Prowizje agentów nieruchomości, podobnie jak zarobki lekarzy, budzą ogromne emocje. Rząd chce reformować rynek pośrednictwa, proponując m.in. zakaz pobierania zapłaty od obu stron transakcji. Oby jednak nie wylał dziecka z kąpielą.
Sprawa orderu Orła Białego odebranego Wołodymyrowi Zełenskiemu przykryła wszelkie inne wydarzenia. To specjalny prezent prezydenta Karola Nawrockiego dla KO. Kilka dni na reakcję w sprawie afery ze Szpitalem Południowym, to przecież sporo. Ale w szlachetnym odruchu KO prezentu nie przyjęła i milczy.
Język neutralny, szanujący i dostępny dla wszystkich – czyli taki, który nikogo nie wyklucza – powinien być podstawą komunikacji w administracji publicznej. I nie tylko.