Żoliborz, Krowodrza, Tarnogaj, Wrzeszcz – tam „Pierwsze Klucze” mogą nie zadziałać

Inicjatywa „Pierwsze Klucze” wprowadza coraz więcej limitów i ograniczeń. Jednak w największych miastach największym wyzwaniem może być koszt mieszkań. W Warszawie i Krakowie nie ma obszaru, w którym średnia cena za metr kwadratowy byłaby niższa od pułapu rządowego. Znalezienie takich obszarów we Wrocławiu i Gdańsku jest również dość trudne, według informacji z SonarHome.pl.

Żoliborz, Krowodrza, Tarnogaj, Wrzeszcz – tam „Pierwsze Klucze” mogą nie zadziałać
fot. Detailfoto // Shutterstock

Średnie ceny ofertowe w większości dzielnic największych polskich miast znacznie przekraczają limit ustalony przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii, mimo ostatnich spadków, które w niektórych przypadkach odnotowywane są również corocznie.

Średnie ceny ofertowe mieszkań w Warszawie

Rok temu informowaliśmy, że w Warszawie są jeszcze dzielnice, w których średnia wycena mieszkań z drugiej ręki nie przekracza 10 tys. zł/mkw. Według danych SonarHome.pl, w styczniu 2025 r. każda dzielnica stolicy miała średnią cenę ofertową przekraczającą 11 tys. zł/mkw., co odpowiada jednemu z limitów, który pozwala na zakup mieszkań w ramach ogłoszonego niedawno programu „Pierwsze klucze”.

Najbliżej granicy znajdują się średnie oczekiwania sprzedawców dotyczące mieszkań z drugiej ręki w Rembertowie, które spadły o 6,6 proc. w ciągu ostatnich dwóch miesięcy i o 0,4 proc. w ujęciu rok do roku.

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Średnie ceny ofertowe mieszkań w poszczególnych dzielnicach Warszawy

– styczeń 2025

Miasto

Średnia cena

[w zł/m2]

Zmień m/m

[w procentach]

Zmiana rok do roku

[w procentach]

Śródmieście

20 447

-0,6

+4.4

Żoliborz

17 387

-1,8

+0,8

Wilanów

17 310

+0,2

+3,8

Będzie

17 122

0,0

+1,4

Mokotów

16 182