Oto komunikat Dawida Kacprzyka po opublikowaniu wywiadu z dr. Emilem Jędrzejewskim w Kanale Zero

Po emisji wywiadu z doktorem Emilem Jędrzejewskim w Kanale Zero, Dawid Kacprzyk przedstawił publiczne oświadczenie, którego treść przekazał jego prawnik, Jacek Dubois.

Dawid Kacprzyk pełnił funkcję koordynatora SOR w Szpitalu Południowym

Foto: PAP

red. red.

Poniżej prezentujemy pełną treść tego oświadczenia:

Reklama Reklama

Warszawa, 24 czerwca 2026 r.

OŚWIADCZENIE

W kontekście rozmowy udzielonej przez doktora Emila Jędrzejewskiego w dniu 23 czerwca 2026 roku na antenie „Kanału Zero”, w której pojawiły się nieprawdziwe i krzywdzące informacje dotyczące mojej osoby, naruszające moją reputację, czuję się zobowiązany do publicznego ustosunkowania się do tej sytuacji.

Do tej pory starałem się unikać wypowiadania się na ten temat w mediach. Uważałem, że wszelkie kwestie i wątpliwości dotyczące mojej osoby powinny zostać rozstrzygnięte w oparciu o fakty, dokumenty oraz obiektywne dowody zebrane w ramach właściwych postępowań. Jednakże, w obliczu treści wypowiedzi doktora Jędrzejewskiego, dalsze milczenie mogłoby zostać zinterpretowane jako akceptacja dla rozpowszechniania fałszywych doniesień.

Społeczeństwo Mec. Jacek Dubois: Pan Emil Jędrzejewski musi się liczyć z procesem karnym

Jeżeli w ciągu najbliższych godzin dr Emil Jędrzejowski nie odwoła „zniesławiających, oszczerczych i nieprawdziwych informacji” wówczas czeka go pr…

W związku z tym, stanowczo oświadczam: doktor Emil Jędrzejewski bezzasadnie wiąże mnie z wydarzeniami, które nie mają z moim udziałem żadnego związku.

Dotyczy to w szczególności dwóch kwestii podniesionych w wywiadzie: zgonu pacjenta w łazience Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz domniemanego wykonania badania tomografem komputerowym pacjentowi po jego śmierci. W pierwszej sprawie prowadzone jest postępowanie karne, w którym nie jestem stroną. Druga sprawa – jeśli w ogóle miała miejsce – nie należy do okresu mojego zatrudnienia w Szpitalu Południowym.

Twierdzenia przedstawiane przez doktora Jędrzejewskiego nie znajdują zatem potwierdzenia w rzeczywistości. Moim zdaniem, ich głównym celem jest próba zdyskredytowania mnie w oczach opinii publicznej.

Dr Emil Jędrzejewski bezpodstawnie wiąże mnie z wydarzeniami, które nie mają z moim udziałem żadnego związku

Fragment oświadczenia Dawida Kacprzyka

W wyemitowanym wywiadzie doktor Emil Jędrzejewski przyznał, że w lipcu 2025 roku złożył przeciwko mnie skargę. Pomija jednak kluczową informację: w treści tego pisma nie przedstawił żadnego konkretnego, możliwego do zidentyfikowania przypadku zaniedbania medycznego z mojej strony. Skarga opierała się wyłącznie na ogólnych zarzutach. Mimo to, odniosłem się do stawianych mi zarzutów w dniu 15 sierpnia 2025 roku. Nie jest zatem prawdą, że skarga doktora Jędrzejewskiego pozostała bez należytej odpowiedzi.

Odnosząc się do skarg pacjentów dotyczących działania Oddziału Chirurgii, pragnę wyjaśnić, że były one zasadne. Dotyczyły między innymi sytuacji, w których lekarze z Oddziału Chirurgii nie pojawiali się w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w celu konsultacji pacjentów z problemami chirurgicznymi, lub czas oczekiwania na ich przybycie przekraczał terminy określone w Regulaminie Szpitala.

To właśnie takie postawy lekarzy Oddziału Chirurgii oraz jego ordynatora powodowały napięcia z personelem SOR-u. Lekarze SOR-u, postępując zgodnie z obowiązującymi procedurami, mieli prawo oczekiwać natychmiastowych konsultacji chirurgicznych – przede wszystkim w trosce o dobro pacjentów.

Powyższe publiczne zarzuty kierowane pod moim adresem są nieprawdziwe, pozbawione podstaw i noszą znamiona zniesławienia. W związku z tym informuję, że podjąłem już odpowiednie kroki prawne, a sprawa zostanie skierowana na ścieżkę właściwego postępowania sądowego.

No votes yet.
Please wait...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *