Centralna Baza Ofert Pracy (CBOP), usługa rządowa, udostępniła ofertę pracy, która została pierwotnie opublikowana przez Urząd Pracy w Zielonej Górze. Ta oferta dotyczy zatrudnienia w Niemczech. Strona zatrudniająca ma stosunkowo niewiele wymagań, wynagrodzenie jest uczciwe, ale charakter pracy może być uważany za nietypowy. Niektóre osoby mogą uznać to za niepokojące.

Centralna Baza Ofert Pracy (CBOP) służy jako rządowe źródło oferujące staże i oferty pracy z urzędów pracy zarówno w Polsce, jak i za granicą. To właśnie tutaj Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze zamieścił ogłoszenie o pracę w Guben, które graniczy z Polską i dawniej było tą samą miejscowością, co polski Gubin.
Zatrudnienie w Niemczech. Firma zapewnia bezpłatne zakwaterowanie
Jeśli mieszkaniec województwa lubuskiego jest zainteresowany stanowiskiem, nie musi przeprowadzać się do Niemiec, ponieważ może dojeżdżać do pracy autobusem lub samochodem. Pracodawca oferuje również bezpłatne zakwaterowanie przez pół roku. Dodatkowo wynagrodzenie jest dość korzystne. Pensja początkowa wynosi od 2025 euro, co stanowi około 8,4 tys. zł. Jest to kwota brutto. W ogłoszeniu jest również wzmianka o tym, że „wynagrodzenie jest uzależnione od wyników”.
Przeczytaj także: Benefity za pracę zamiast emerytury. UE chce, aby seniorzy mieli możliwość dłuższej pracy
Firma poszukuje przede wszystkim osób z podstawową znajomością języka niemieckiego lub angielskiego, ponieważ wszystkie inne umiejętności można wyuczyć. Firma chce zatrudnić osobę na pełen etat (40 godzin tygodniowo) na stałe.
Pracę oferuje twórca wystawy Body Worlds
Biorąc pod uwagę minimalne wymagania stawiane przez pracodawcę, warunki pracy są dość atrakcyjne. Istnieje jednak jedno istotne zastrzeżenie. Stanowisko obejmuje przygotowywanie zwłok ludzkich i zwierzęcych. Tę możliwość zapewnia Gubener Plastinate, organizacja stojąca za uznaną na całym świecie wystawą Body Worlds.
Czytaj także: Szukają Polaków do pracy. Oferują 11,5 tys. zł netto. Są dwa warunki
Firmę założył dr Gunther von Hagens, Niemiec pochodzący z polskiego miasta Skalmierzyce. Jest on anatomem, patologiem i wynalazcą plastynacji (techniki konserwacji zwłok – przyp. red.). Gubener Plastinate GmbH przygotowuje plastynaty (preparaty – przyp. red.) do celów edukacyjnych i te, które można później obejrzeć na wspomnianej wystawie.
Obowiązki przyszłego taksydermisty
Do obowiązków przyszłego taksydermisty należeć będzie m.in. wykonywanie anatomicznych okazów wystawowych i naukowych, przygotowywanie utwardzonych całych i częściowych okazów, pozycjonowanie całych i częściowych okazów impregnowanych silikonem, modyfikowanie i naprawa utwardzonych plastynatów ludzkich i zwierzęcych oraz doskonalenie umiejętności anatomicznych i sekcyjnych poprzez badania okazów z wykorzystaniem specjalistycznej literatury anatomicznej i wskazówek ekspertów w dziedzinie anatomii.
Firma poszukuje osoby z podstawową wiedzą anatomiczną i biologiczną lub osoby chętnej do nauki. „Niezbędna jest silna wyobraźnia przestrzenna” – zaznaczono w ogłoszeniu. Przyszły pracownik musi być również przygotowany do ciągłego poszerzania swojej wiedzy. Pracodawca podkreśla znaczenie zaangażowania, niezawodności i umiejętności pracy zespołowej u kandydatów. W ogłoszeniu podkreślono również, że organizacja ceni pozytywne środowisko pracy. „Zachęcamy również do składania podań osoby kreatywne, o umiejętnościach technicznych z innych sektorów z doświadczeniem zawodowym, w tym osoby z wykształceniem lub doświadczeniem w dziedzinie sztuki” – stwierdzono.
Hanna Sidorska