Bulgari z największą fabryką biżuterii na świecie!

Sklep Bulgari w Mediolanie.

Czy sektor dóbr luksusowych doświadcza spowolnienia, które wpływa na rynek biżuterii? Wygląda na to, że tak, ponieważ znana włoska marka Bulgari niedawno zainaugurowała nowy zakład produkcyjny biżuterii. Wcześniej posiadała największą fabrykę w Europie, ale teraz może z dumą twierdzić, że ma największą fabrykę biżuterii na świecie.

Czy sektor jubilerski staje się silniejszy?

22 kwietnia 2025 r. największa fabryka biżuterii Bulgari oficjalnie rozpoczęła działalność. Ta włoska potęga jest częścią luksusowego konglomeratu LVMH, do którego należą również inne prestiżowe marki jubilerskie, takie jak Tiffany & Co. Ekspansja firmy może wydawać się nieoczekiwana, zwłaszcza w świetle spadku na rynku premium w ciągu ostatniego roku, a także niezadowalających wyników kwartalnych LVMH.

Niemniej jednak marka Bulgari, założona w 1884 r., cieszy się rentownością i odnotowuje rosnący popyt, co przyczyniło się do decyzji włoskiej firmy o zwiększeniu jej zdolności produkcyjnych . Co ciekawe, ta największa na świecie fabryka biżuterii będzie również mieścić drugą szkołę jubilerską firmy. Po otwarciu Bulgari Academy w 2017 r., Scuola Bulgari ma zostać otwarta we wrześniu.

Bulgari poszerza swoje imperium

Zamiast budować nową fabrykę, Bulgari rozbudowało istniejący zakład w Valenza . Wcześniej, do 2017 r., ten zakład funkcjonował jako największy zakład produkcyjny tego typu w Europie. Włoska firma dodała dwa nowe pawilony, zwiększając tym samym swoją powierzchnię o 19 000 m². Obecnie fabryka zajmuje łącznie 30 000 m², w tym najnowocześniejsze centrum produkcyjne i edukacyjne.

Oczekuje się, że kompleks pozwoli marce podwoić produkcję do 2029 roku. Docelowo zamierza produkować 6-7 milionów sztuk biżuterii. Dzięki tej ekspansji Bulgari – zatrudniające obecnie 1128 osób – wygeneruje 500 nowych miejsc pracy w ciągu najbliższych czterech lat .

Innowacyjne metody produkcji

Projekt nowo otwartej fabryki przypisuje się włoskiej firmie architektonicznej Politecnica . Obiekt jest podzielony na mniejsze wyspy warsztatowe, każda zaprojektowana dla pracy 20-25 rzemieślników. Co ważne, każda sekcja tego nowoczesnego „archipelagu” jest niemal samowystarczalna.

Luksusowa zrównoważoność z perspektywy Bulgari

Wyprzedzenie konkurentów pod względem powierzchni produkcyjnej to nie jedyne osiągnięcie. Bulgari udało się stworzyć kompleks, który jest w całości zasilany energią odnawialną , a jego własna produkcja stanowi 50%. Jest to pierwszy tego typu obiekt na świecie. Ponadto firma nadała priorytet kwestiom środowiskowym, podejmując inicjatywy zalesiania, zapewniając tereny rekreacyjne i utrzymując ule. Teren jest dostępny dla mieszkańców Valenzy, znanej jako zagłębie jubilerskie.

To kolejny przykład połączenia przez Bulgari innowacji z odpowiedzialnością ekologiczną. W 2021 roku marka otworzyła showroom w Chinach, którego fasada została wykonana z przetworzonych szklanych butelek . Ponadto projektanci firmy ze studia MVRDV stworzyli zrównoważone oświetlenie, które zużywa połowę energii w porównaniu do podobnych lokali.

Zobacz także: Oficjalne otwarcie pierwszego butiku Bulgari w Polsce!

Zobacz ten post na Instagramie

Post udostępniony przez BVLGARI Official (@bvlgari)

Główne zdjęcie: Instagram @bvlgari

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *