Wtedy jednak ceny były niższe za metr. Teraz Witold Czamara, znany bardziej jako Donatan, boleje na tym, że "stać" go na pakiet jedynie po 5-6 lokali. W wywiadzie z Żurnalistą podliczył, że jest właścicielem 180 nieruchomości, więc "przez pół roku codziennie może nocować w innym [swoim] mieszkaniu".
Jak w tekście "Słowianki wiedziały, jak użyć mowy ciała", tak nie można odmówić Donatanowi talentu do zarabiania. I na pewno nie mieszka w chacie krytej strzechą. Jest producentem muzycznym i kompozytorem. Wśród najbardziej rozpoznawalnych utworów to "My Słowianie" zaśpiewanym przez Cleo. – To były syte lata – opisuje. Ten hit przyniósł mu roczne zarobki w wysokości nie mniejszej niż 6-7 mln zł, które zainwestował w zupełnie inny sposób niż większość gwiazd.
– Kiedyś pracując z influencerami, miałem taką sytuację, że pędziłem do nich akurat po akcie notarialnym, gdzie kupiłem chyba 12 albo 16 mieszkań. Nie pamiętam, ale to był bardzo długi akt notarialny. Wtedy jeden z nich bierze mnie na stronę i mówi do mnie: "Ej Donatan, widzę cię czwarty raz w tych samych butach, zainwestuj w garderobę". Mnie zatkało. Różnica priorytetów – wyznaje.
Nie oznacza to, że przesadnie oszczędza. Znany jest bowiem ze swoich nietypowych prezentów dla przyjaciół. Cleo podarował na urodziny las, luksusowe mieszkanie czy jacuzzi, które na tarasie musiał umieszczać dźwig.
Tym sposobem dziś udaje mu się wieść luksusowe życie. Jednak i on tęskni do czasów, kiedy ceny nieruchomości były niższe. – Kiedyś kupowałem mieszkania w pakietach po 10, 15 sztuk, bo ceny były niższe za metr. Teraz niestety muszę kupować 5-6 sztuk, bo tak ceny poszły w górę. Jest mi ciężko z tego powodu. Naprawdę, wolałbym kupować więcej. I teraz ktoś się na to oburzy. A to jest też ciężar. – wylicza. I to one są głównym źródłem jego zarobków.
Unikał odpowiedzi o liczbę mieszkań, których jest właścicielem, jednak stwierdził, że mógłby przez pół roku mieszkać codziennie w innym swoim mieszkaniu, co daje przybliżoną liczbę 180.
***
Popkultura i pieniądze w Bankier.pl, czyli seria o finansach "ostatnich stron gazet". Fakty i plotki pod polewą z tajemnic Poliszynela. Zaglądamy do portfeli sławnych i bogatych, za kulisy głośnych tytułów, pod opakowania najgorętszych produktów. Jakie kwoty stoją za hitami HBO i Netfliksa? Jak Windsorowie monetyzują brytyjskość? Ile kosztuje nocleg w najbardziej nawiedzonym zamku? Czy warto inwestować w Lego? By odpowiedzieć na te i inne pytania, nie zawahamy się zajrzeć nawet na Reddita.
opr. aw