Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the gd-rating-system domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/gibnews/htdocs/gibnews.pl/wp-includes/functions.php on line 6121
Forever 21 znów ogłasza upadłość. Co dalej z marką? - Gospodarka i Biznes News

Forever 21 znów ogłasza upadłość. Co dalej z marką?

Forever 21. Młoda kobieta o jasnej cerze i blond włosach ułożonych w elegancki kok stoi przed drewnianymi drzwiami. Ma na sobie okulary przeciwsłoneczne. Jej strój składa się z obszernej zielonej aksamitnej bluzy, białego T-shirtu i beżowych spodni. Ma przy sobie dużą złotą i zieloną kopertówkę z cekinami. Jej szyję zdobi srebrny łańcuszek z dużym wisiorkiem. Spogląda w bok z delikatnym uśmiechem.

Ubrania tego sprzedawcy nosiły wcześniej Jennifer Lopez, Emma Roberts i Charlize Theron. Obecnie działalność marki stopniowo się kończy. Forever 21 – legendarna amerykańska marka – wszczęła postępowanie upadłościowe. To już drugi przypadek takiej sytuacji w historii firmy.

Długoterminowe problemy finansowe

O trudnościach finansowych Forever 21 informowaliśmy już w 2019 r., kiedy amerykański detalista fast fashion po raz pierwszy ubiegał się o ochronę przed bankructwem. Został uratowany sześć lat temu, pozyskując nowego inwestora. Markę przejął Sparc. Co ciekawe, w 2024 r. Jamie Salter nazwał to przejęcie najpoważniejszym błędem, jaki kiedykolwiek popełnił .

Przez dłuższy czas media spekulowały na temat zbliżającego się bankructwa Forever 21. Teraz spekulacje te stały się rzeczywistością. W niedzielę 16 marca wniosek o upadłość został złożony do sądu w Delaware przez F21 OpCo. Firma obecnie prowadzi około 350 lokalizacji w Stanach Zjednoczonych.

Forever 21 żegna się z rynkiem amerykańskim

Forever 21 kończy działalność na rynku amerykańskim, przypisując tę decyzję rosnącej konkurencji w branży fast fashion i spadkowi ruchu pieszego w centrach handlowych . Ponadto firma powołuje się na niekorzystne warunki finansowe wynikające z konkurencyjnych sprzedawców detalicznych, w tym rynków takich jak Shein i Temu, a także taryf nałożonych przez Donalda Trumpa na import z Chin. Na bankructwo może mieć również wpływ rosnąca świadomość konsumentów, która sprawia, że wielu z nich preferuje odzież używaną.

„Nie byliśmy w stanie wskazać sensownej drogi naprzód, biorąc pod uwagę konkurencję ze strony zagranicznych marek fast fashion, które wykorzystały zwolnienie de minimis, aby obniżyć ceny naszych marek i marże zysku”.

– podsumował dyrektor finansowy F21 OpCo, Brad Sell, cytowany przez agencję Reuters.

Wspomniana pomoc de minimis odnosi się do zwolnienia ze standardowych procedur celnych i taryf przez Stany Zjednoczone , które ma zastosowanie wyłącznie do towarów o wartości poniżej 800 dolarów wysyłanych do osób fizycznych.

Przyszłość Forever 21

Według doniesień Reutersa, kolejnym krokiem jest rozpoczęcie wyprzedaży likwidacyjnych w lokalizacjach Forever 21 w Stanach Zjednoczonych . Sprzedaż internetowa będzie kontynuowana jak zwykle, podobnie jak operacje w lokalizacjach międzynarodowych. Marka ma na celu wyprzedanie zapasów obecnie przechowywanych w magazynach.

Jednocześnie marka przejdzie nadzorowaną przez sąd sprzedaż aktywów szacowanych na kwotę od 100 do 500 milionów dolarów . Jednak zobowiązania firmy są znacznie wyższe i potencjalnie sięgają od 1 do 10 miliardów dolarów. Każdy wierzyciel może stanąć w obliczu roszczeń w wysokości od 10 000 do 25 000 dolarów.

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *