Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the gd-rating-system domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/gibnews/htdocs/gibnews.pl/wp-includes/functions.php on line 6121
Dziecko w oknie życia w Warszawie. Rodzic zostawił sześcioletnią dziewczynkę - Gospodarka i Biznes News

Dziecko w oknie życia w Warszawie. Rodzic zostawił sześcioletnią dziewczynkę

W czwartek siostry zakonne prowadzące okno życia przy ul. Hożej w Warszawie znalazły pozostawioną sześcioletnią dziewczynkę. O sprawie poinformowano policję.
Dziecko w oknie życia w Warszawie. Rodzic zostawił sześcioletnią dziewczynkę - INFBusiness

Okno życia Caritas przy ul. Hożej w Warszawie

Foto: PAP/Wojciech Olkuśnik

W czwartek około godziny 22:00 stołeczni policjanci otrzymali zgłoszenie w sprawie dziecka pozostawionego w oknie życia przy ul. Hożej. Funkcjonariusze policji podejmujący w tej sprawie interwencję dowiedzieli się, że pozostawione dziecko to sześcioletnia dziewczynka.

Na miejsce wezwano również zespół ratownictwa medycznego. Po przebadaniu dziecka stwierdzono, że jego stan jest dobry i nie ma konieczności hospitalizacji. Sześcioletnia dziewczynka została przewieziona do placówki opiekuńczej.

Okna życia w Polsce

Pierwsze okno życia powstało w Polsce w 2006 roku w Krakowie. W całym kraju Caritas Polska prowadzi 70 takich miejsc. W Warszawie działają dwa takie punkty – przy ul. Hożej i ul. ks. Kłopotowskiego.

Okna życia są otwierane z zewnątrz, posiadają ogrzewanie i wentylację oraz odpowiednio przygotowane miejsce dla dziecka. Po ich otwarciu dyskretny alarm informuje opiekunki, zwykle zakonnice, o umieszczeniu dziecka. Noworodek zostaje umieszczony w inkubatorze do momentu przybycia karetki, która zabiera go do szpitala na badania. Następnie dziecko trafia do pogotowia rodzinnego, a jednocześnie rozpoczynane są procedury nadania mu tożsamości i adopcji.

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *