Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the gd-rating-system domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/gibnews/htdocs/gibnews.pl/wp-includes/functions.php on line 6121
"Niemiecka gospodarka zmierza donikąd". Niemcy chcą zmian w polityce - Gospodarka i Biznes News

„Niemiecka gospodarka zmierza donikąd”. Niemcy chcą zmian w polityce

Połowa Niemców wyraża obawę, że „ceny wzrosną tak bardzo, że nie będą już w stanie płacić rachunków”. Podobny jest odsetek osób, które boją się, „że na starość będą miały problemy finansowe”. Wśród społeczeństwa panuje silne pragnienie reform i „fundamentalnej zmiany”.

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne | Foto: Lianna Art / Shutterstock

Obawy Niemców dotyczące gospodarki szybko rosną – ochrona klimatu traci na znaczeniu” — pisze w czwartek niemiecki dziennik „Welt”. Zauważa, że kryzys gospodarczy budzi strach wśród społeczeństwa – wielu obywateli martwi się o swoją sytuację finansową i mieszkaniową.

Taką diagnozę stawia opublikowany w czwartek przez IW Institute raport, w którym czytamy, że „niemiecka gospodarka zmierza donikąd„. „W nadchodzącym roku gospodarka będzie nadal borykać się z recesją. Kryzys ten jest obecnie postrzegany przez społeczeństwo jako zdecydowanie »najważniejszy problem polityczny«, którym niemiecka polityka musi się zająć w trybie priorytetowym po wyborach federalnych”.

„Welt” przytacza też wyniki sondażu. W nim problem imigracji jest postrzegany jako bardzo ważny temat (23 proc.). 18 proc. respondentów przyznaje najwyższy priorytet obszarowi „konflikty zbrojne / pokój / polityka zagraniczna”.

Z drugiej strony znaczenie tracą tematy „ochrona środowiska” i „zmiany klimatu” – są one priorytetem zaledwie dla 12 proc. ankietowanych, podczas gdy we wrześniu 2021 r. było ich o 21 pkt proc. więcej.

Problem „niesprawiedliwości społecznej / ubóstwa” znajduje się obecnie tuż za nim i wynosi 11 proc. Inne tematy, takie jak edukacja, transformacja energetyczna i emerytury, osiągają wartości jednocyfrowe.

Trzy czwarte ankietowanych jest bardzo zaniepokojonych „Niemcami jako lokalizacją biznesową”. Połowa wyraża obawę, że „ceny wzrosną tak bardzo, że nie będą już w stanie płacić rachunków”. 49 proc. obawia się, „że na starość będą mieli problemy finansowe”, a 46 proc., „że nie będzie już w stanie utrzymać swojego standardu życia w przyszłości”.

37 proc. badanych wyraża obawę, że „za dziesięć lat nie będzie ich już stać na obecne mieszkanie lub dom”. A ponad jedna piąta pracujących respondentów (21 proc.) boi się, że „straci pracę”.

Ogólnie rzecz biorąc, wśród społeczeństwa panuje silne pragnienie reform — 48 proc. chce „fundamentalnej zmiany”, co oznacza wzrost o osiem punktów w porównaniu z badaniem przeprowadzonym we wrześniu 2021 r.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *