Będą niższe kryteria dotyczące ulgi dla inwestorów w regionach przygranicznych? Ministerstwo Rozwoju i Technologii przygotowało projekt

Obniżenie kryterium wielkości nakładów inwestycyjnych ponoszonych przez przedsiębiorców na terenach przy granicy ukraińskiej, białoruskiej i rosyjskiej – zapowiedziano w opublikowanych w poniedziałek założeniach projektu nowelizacji rozporządzenia zapewniającego inwestorom ulgę podatkową.

Będą niższe kryteria dotyczące ulgi dla inwestorów w regionach przygranicznych? Ministerstwo Rozwoju i Technologii przygotowało projekt
fot. @mblaszczak / / Twitter

Przygotowywany przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii projekt nowelizacji rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie pomocy publicznej udzielanej niektórym przedsiębiorcom na realizację nowych inwestycji – tzw. rozporządzenia strefowego – ma obniżyć minimalne wymagania dotyczące nakładów dla przedsiębiorców zamierzających lokalizować swoje inwestycje w regionach przy granicy ukraińskiej, białoruskiej i rosyjskiej. W poniedziałek założenia tego projektu opublikowano w wykazie prac legislacyjnych i programowych rządu, na stronie KPRM.

W wykazie wskazano, że inwestorzy, którzy chcą skorzystać z ulg podatkowych przewidzianych w nowelizowanym rozporządzeniu, zobowiązani będą do poniesienia minimalnych nakładów inwestycyjnych w wysokości 10 mln zł. "Jest to najniższa przewidziana w nowelizowanym rozporządzeniu wysokość nakładów inwestycyjnych" – wyjaśniono w założeniach.

Zobacz takżePostaw pierwsze kroki ku bezpiecznym inwestycjom — przeczytaj nasz poradnik o Obligacjach Skarbowych!

Chodzi o inwestycje na terenach powiatów: augustowskiego, bialskiego, bartoszyckiego, braniewskiego, bieszczadzkiego, białostockiego, chełmskiego, gołdapskiego, hajnowskiego, hrubieszowskiego, jarosławskiego kętrzyńskiego, lubaczowskiego, przemyskiego, sejneńskiego, siemiatyckiego, sokólskiego, suwalskiego, tomaszowskiego, węgorzewskiego oraz włodawskiego, a także w miastach: Białej Podlaskiej, Chełmie, Przemyślu, Suwałkach.

Dodano, że projekt ma również umożliwić wydawanie decyzji o wsparciu na projekty związane z produkcją broni, amunicji i materiałów wybuchowych. "Obecnie widoczny jest problem niedostatecznej liczby produkowanej amunicji (w szczególności amunicji artyleryjskiej 155 mm) na terenie kraju. (…) Niniejsza zmiana legislacyjna w założeniu przyczyni się pozytywnie do zwiększenia potencjału produkcyjnego polskiego przemysłu amunicyjnego" – zaznaczono we wpisie. (PAP)

gkc/ mmu/

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *