„Państwo w państwie”: Nieudane operacje plastyczne. Koszmar zamiast piękna

Kobiety, które doświadczyły nieudanej operacji plastycznej, często muszą stawić czoła nie tylko fizycznym konsekwencjom czy psychicznemu cierpieniu. Kiedy podejmują walkę o sprawiedliwość – okazuje się, że droga do niej jest bardzo długa i trudna, a szanse na wygraną – praktycznie zerowe.
„Państwo w państwie”: Nieudane operacje plastyczne. Koszmar zamiast piękna - INFBusiness

Foto: Adobe Stock

rbi

W ostatnich latach znacznie wzrosło zainteresowanie operacjami plastycznymi. Kobiety decydują się na nie z różnych powodów. Dla wielu są szansą na odzyskanie pewności siebie lub spełnienia marzeń o wymarzonej sylwetce. Poddają się im również ze względów zdrowotnych.

Każda z kobiet oczekuje, że będzie po takiej operacji piękniejsza, szczęśliwsza i bardziej kobieca. Takie obietnice zazwyczaj słyszą też od lekarzy. Słyszą również, że na pewno wszystko się powiedzie i nie mają powodów do obaw. Rzeczywistość po operacji bywa niestety czasami zupełnie inna.

Trudno udowodnić chirurgowi plastycznemu błąd w sztuce lekarskiej

Deformacje, przemieszczenia, infekcje, martwica tkanek, ból nie do wytrzymania czy oszpecające blizny – to tylko niektóre z konsekwencji, za które może odpowiadać lekarz i źle przeprowadzony przez niego zabieg. Poszkodowane kobiety, decydując się na drogę sądową, liczą na rekompensatę za doznane cierpienia oraz na pokrycie kosztów leczenia naprawczego.

Niestety bardzo trudno jest w Polsce udowodnić chirurgowi plastycznemu błąd w sztuce lekarskiej i w konsekwencji doprowadzić do pociągnięcia go do odpowiedzialności przed sądem. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że grono biegłych z zakresu chirurgii plastycznej jest bardzo wąskie. W takim hermetycznym środowisku praktycznie wszyscy się znają. Często jest też tak, że orzekają w swoich sprawach nawzajem.

Z powodu nieudanej operacji plastycznej życie zmienia się w koszmar

Problem z powołaniem biegłych to jedna z głównych przyczyn tego, że sprawy w sądach ciągną się latami, a pokrzywdzone kobiety nie mają możliwości wygranej, bo to niestety opinia biegłych jest dla sądu kluczowa.

Przez brak możliwości uzyskania rekompensaty wiele kobiet nie ma możliwości podjęcia leczenia naprawczego, co prowadzi do pogorszenia ich stanu psychicznego, a nawet depresji. Zamiast obiecanego lepszego wyglądu, zdrowia i samopoczucia, ich życie zmienia się w koszmar. Czy jest jakiś sposób, aby pokrzywdzone przez chirurgów plastycznych kobiety miały większe szanse na wygraną?

Więcej w programie „Państwo w państwie” w TV Polsat w niedzielę o godzinie 19.30.

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *