Policja pomogła w transporcie ciężarnej kobiety do szpitala
Lubuscy policjanci pospieszyli z pomocą ciężarnej kobiecie, której samochód utknął na zalanej drodze. Funkcjonariusze asystowali w bezpiecznym przetransportowaniu jej do szpitala, gdzie urodziła dziecko.
W sobotę policjanci z Nowej Soli otrzymali informację o aucie, które utknęło na zalanej drodze. W środku znajdowała się kobieta w zaawansowanej ciąży, która próbowała dostać się do szpitala. Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce okazało się, że lada chwila spodziewa się dziecka.
Lubuskie. Lada moment miała rodzić, utknęła na zalanej drodze
W związku z sytuacją niecierpiącą zwłoki, w akcję zaangażowani zostali również mundurowi z Samodzielnego Oddziału Prewencji Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Jak wskazano w wydanym komunikacie, funkcjonariusze umożliwili przetransportowanie kobiety przez zalane tereny.
Policjanci z Nowej Soli dzięki znajomości miasta, ułatwili sprawny przewóz ciężarnej do szpitala. Na miejscu pacjentka przekazana została służbom medycznym.
„Wszystkim funkcjonariuszom biorącym udział w eskorcie składamy serdeczne podziękowania za ich empatię, zaangażowanie oraz profesjonalizm” – napisano w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych.
Jak dodano, „ustawowym i podstawowym zadaniem policji jest ratowanie życia i zdrowia ludzi oraz zapewnienie im bezpieczeństwa”.
Policja pogratulowała świeżo upieczonym rodzicom i życzyła im wszystkiego najlepszego.
Fala powodziowa w Nowej Soli. Służby informują o operacji „Feniks”
Przez Odrę na odcinku poniżej Głogowa przechodzi kulminacyjna fala powodziowa. W poniedziałek IMGW poinformowało, że mierzyć będą się z nią mieszkańcy Nowej Soli, gdzie sięgać będzie 660-670 cm, a stany alarmowe zostaną przekroczone o 210-220 cm.
Z prognozy przedstawionej przez IMGW wynika, że najgorsza sytuacja będzie w Cigacicach (województwo lubuskie, powiat zielonogórski), gdzie we wtorek o godzinie 20 poziom wody ma wynieść 645-655 cm, co oznacza przekroczenie stanu alarmowego o 245-255 cm.
Tymczasem na terenach popowodziowych Siły Zbrojne rozpoczęły operację „Feniks”. Jak poinformował Sztab Generalny Wojska Polskiego, działania będą skoncentrowane na pięciu „liniach wysiłku”: bezpieczeństwie, zdrowiu, mobilności, logistyce i szkoleniu.
„Feniks” to także zapewnienie wojskowej pomocy medycznej, w tym lekarskiej, ewakuacja medyczna, wsparcie procesu szczepień, dostęp do opieki psychologicznej oraz leczenie osób, dotkniętych stresem pourazowym.
WIDEO: Zmierza do nich dziewięciometrowa fala. "Pełna mobilizacja"