Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the gd-rating-system domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/gibnews/htdocs/gibnews.pl/wp-includes/functions.php on line 6121
Długoterminowa prognoza pogody od kwietnia do lipca: Jak będzie wyglądała wiosna i lato? - Gospodarka i Biznes News

Długoterminowa prognoza pogody od kwietnia do lipca: Jak będzie wyglądała wiosna i lato?

Początkowe dni tego roku, charakteryzujące się prawdziwie wiosennymi temperaturami i obfitym słońcem, mamy już za sobą. Zbliża się również kalendarzowa wiosna. Czy kolejne miesiące przyniosą ciepło i słońce? A może powinniśmy przygotować się na chłodną pogodę i deszcz?
Długoterminowa prognoza pogody od kwietnia do lipca: Jak będzie wyglądała wiosna i lato? - INFBusiness

IMWM opublikowało najnowszą długoterminową prognozę pogody na najbliższe cztery miesiące.

Zdjęcie: Olga Korowacka / Adobe Stock

Joanna Kamińska

IMGW ujawniło swoją najnowszą eksperymentalną długoterminową prognozę temperatury i opadów na kolejne cztery miesiące — od kwietnia do lipca. Dlatego prognozy meteorologów obejmują zarówno wiosnę, jak i pierwszą połowę lata. W tych prognozach IMGW odwołuje się do wieloletniej średniej z lat 1991–2020.

Długoterminowa prognoza IMWM: Pogoda na wiosnę 2025 r.

Według prognoz IMGW, kwiecień 2025 r. ma być ciepłym miesiącem w całej Polsce — ze średnią miesięczną temperaturą powietrza przekraczającą średnią wieloletnią z lat 1991–2020. Oczekuje się większych wahań pod względem całkowitych opadów. W północno-zachodnich i zachodnich regionach Polski przewiduje się, że opady przewyższą średnią wieloletnią, co sprawi, że kwiecień będzie w tych obszarach mokrym miesiącem. Z kolei w południowo-wschodniej części kraju przewiduje się, że całkowite opady pozostaną w granicach średniej wieloletniej.

W maju prognozy IMGW wskazują, że średnie miesięczne temperatury powietrza będą wyższe od wieloletniej średniej w całym kraju, co sugeruje, że będzie to kolejny ciepły miesiąc. W tym czasie sumy opadów w całej Polsce mają być zgodne ze średnią wieloletnią z lat 1991–2020.

Lato 2025: długoterminowa prognoza IMWM

Czerwiec, oznaczający przejście z wiosny do lata, ma przypominać kwiecień i maj pod względem temperatur. W tym miesiącu IMGW prognozuje wyższe niż zwykle miesięczne temperatury powietrza w całej Polsce, co wskazuje na kolejny ciepły miesiąc. Ponadto w tym czasie nie przewiduje się nadmiernych opadów — średnia suma opadów w całym kraju ma pozostać w granicach wieloletniej średniej z lat 1991–2020.

IMGW przewiduje również ciepły lipiec. W tym pierwszym miesiącu lata, podobnie jak w poprzednich miesiącach od kwietnia do czerwca, średnia miesięczna temperatura powietrza ma być wyższa od średniej wieloletniej w całej Polsce. Podobnie w całym kraju przewiduje się, że całkowite opady pozostaną w zakresie średniej wieloletniej, zgodnie z majem i czerwcem.

Długoterminowa prognoza pogody: IMWM przypomina

Przedstawiając tę długoterminową prognozę na kolejne cztery miesiące, IMGW podkreśla, że terminy „średnia miesięczna temperatura powietrza” i „miesięczna suma opadów” odnoszą się do średniej wieloletniej, która opiera się na 30-letnim okresie 1991-2020. Liczby średniej miesięcznej temperatury powietrza i sumy opadów dla całego okresu są sortowane od najniższej do najwyższej. Dziesięć najniższych wartości jest klasyfikowanych jako „poniżej normy”, dziesięć środkowych wartości jako „w granicach normy”, a dziesięć najwyższych jako „powyżej normy”.

IMGW dodatkowo wyjaśnia, że „(…) prognozowana średnia temperatura odnosi się do średniej temperatury całego miesiąca, obejmującej temperatury odnotowane zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Prognozowane całkowite opady odnoszą się do skumulowanych opadów we wszystkich dniach miesiąca. Prognozy nie określają rodzaju opadów (śnieg lub deszcz)”.

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *